Deklaracja Dostępności wykonana została na podstawie art. 12 pkt 7 ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. poz. 848), dalej zwanej „ustawą o dostępności cyfrowej” w związku z wdrożeniem WCAG 2.1 na stronę www.pietrus.org.pl
Celem publikacji Deklaracji Dostępności jest umożliwienie zapoznania się z informacjami dotyczącymi dostępności serwisu Piętrus.
Deklaracja dostępności spełnia wymagania zawarte w art. 5 ustawy o dostępności cyfrowej i jest w pełni dostępna cyfrowo.
Wstęp
Fundacja PIĘTRUS zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.pietrus.org.pl
Daty publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 2018.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-05-20.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest całościowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 2022-05-20
Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny:
Webster-Studio Sp. z o.o. ul. Marcelińska 94B/169 60-324 Poznań NIP: 7792502487, REGON: 382381799, KRS nr: 0000768113
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest Paulina Zdzieszek, adres e-mail: fundacja.pietrus@gmail.com
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 576 631 464.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Fundacja PIĘTRUS powinna zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, Fundacja PIĘTRUS niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, Fundacja PIĘTRUS może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy Fundacja PIĘTRUS odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich na stronie https://www.rpo.gov.pl/
Dostępność architektoniczna
Fundacja prowadzi działalność w pomieszczeniach zlokalizowanych w budynku administracyjno-usługowym, pod adresem ul. Prądnicka 10, 30-002 Kraków.
Wejście do budynku jest bezpośrednio z chodnika, zlokalizowane jest w środkowej jego części. Drzwi otwierane są ręcznie, bądź z pomocą portiera, którego stanowisko jest tuż przy wejściu. Przy drzwiach jest dzwonek, przy pomocy którego można zasygnalizować potrzebę otrzymania wsparcia bądź dodatkowej informacji.
Przed wejściem do budynku zlokalizowane są cztery miejsca postojowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością, które mają wymagane rozmiary i oznakowania. Droga od miejsc postojowych do drzwi wejściowych jest pozbawiona przeszkód.
Fundacja mieści się w pomieszczeniach zlokalizowanych na półpiętrze, do których prowadzą szerokie 8 stopniowe schody z poręczami bądź winda.
Na ciągach komunikacyjnych budynku prowadzących do pomieszczeń Fundacji nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp., zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń,
Komunikacja pionowa zapewniona jest przez dwa dźwigi osobowe.
W budynku funkcjonują toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami – spełniające kryteria dostępności.
Parking dla interesantów zlokalizowany jest bezpośrednio za budynkiem, w którym Fundacja prowadzi działalność. Wjazd na parking możliwy jest od ulicy Prądnickiej 10. Parking posiada 10 miejsc postojowych, w tym 2 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.
Wejście do budynku jest możliwe również od strony parkingu po 12 stopniowych schodach. Z parkingu jest swobodny dostęp do wejścia głównego.
Informacje dodatkowe
Osoby korzystające z psa asystującego w rozumieniu ustawy “O rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych” – mają zapewniony wstęp do budynku, w którym działalność prowadzi Fundacja. Nie wymaga to wcześniejszej awizacji i pies przewodnik ma prawo poruszać się wszędzie tam gdzie osoba którą asystuje.
W przypadku konieczności ewakuacji, zgodnie z Planem Ewakuacji Budynku, w pierwszej kolejności ewakuowane są osoby o ograniczonej możliwości poruszania się.